Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun
Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Personal

Anders Bjerned, enhetschef

070-289 92 14
anders.bjerned@hofors.se

Ingmarie Rönn, medicinskt ledningsansvar & skolsköterska Petreskolan
0290-291 78
070-414 12 77
ingmarie.ronn@hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Måndag, onsdag och torsdag 08:00-10:30


Anita Larsson, skolsköterska på Björkhagsskolan
070-414 12 79
anita.larsson@hofors.se

Mottagning Björkhagsskolan:
Tisdag, fredag

Eva Hedman, skolsköterska Värnaskolan & Solbergaskolan
070-289 92 05
eva.hedman@utb.hofors.se

Mottagning Värnaskolan:
Tisdag och torsdag 08:30-11:00
Mottagning Solberga:
Måndag och onsdag 08:30-12:00

Kjell Lundman, skolsköterska Lillåskolan & Petreskolan F-6
070-294 73 15
kjell.lundman@utb.hofors.se

Mottagning Lillåskolan:
Torsdag, fredag 08:30-12:00
Mottagning Petreskolan:
Måndag, tisdag 08:30-12:00

Katarina Molén, skolkurator
070-086 01 57
katarina.molen@utb.hofors.se

Emelie Toresbo, skolkurator
070-086 01 65
emelie.toresbo@utb.hofors.se

Mottagning Solbergaskolan:
Måndag och torsdag 08:00-12:00


Annika Borgström, skolkurator
070-086 02 71
annika.borgstrom@utb.hofors.se

Sandra Johansson, skolkurator (föräldraledig)
070-086 01 57
sandra.johansson@utb.hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Måndag -fredag

Börje Bertilsson, skolpsykolog
070-414 13 18
borje.bertilsson@hofors.se

Viveka Wickman, skolläkare
Kontakt med skolläkare förmedlas via skolsköterskorna.

Lena Brunk, specialpedagog
070-4141262
lena.brunk@utb.hofors.se

Titti Juhlin, talpedagog
070-414 13 67
titti.juhlin@utb.hofors.se

Inga-Lill Westling, bron/prevention/lärarcoach
070-167 08 12
inga-lill.westling@utb.hofors.se

Petter Danielsson, IKT-pedagog
070-086 00 31
petter.danielsson@utb.hofors.se

Maarit Engstrand, skolassistent
070-167 80 60
maarit.engstrand@hofors.se

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296