Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun
Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Personal

Anders Bjerned, enhetschef

070-289 92 14
anders.bjerned@hofors.se

Ingmarie Rönn, medicinskt ledningsansvar & skolsköterska Petreskolan
0290-291 78
070-414 12 77
ingmarie.ronn@hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Måndag, onsdag och torsdag 08:00-10:30


Eva Hedman, skolsköterska Björkhagsskolan & Solbergaskolan
070-289 92 05
eva.hedman@utb.hofors.se

Mottagning Björkhagsskolan:
Tisdag och torsdag 08:30-11:00
Mottagning Solberga:
Måndag och onsdag 08:30-12:00

Kjell Lundman, skolsköterska Lillåskolan & särskolan och träningsskolan
070-294 73 15
kjell.lundman@utb.hofors.se

Mottagning Lillåskolan:
Torsdag, fredag 08:30-12:00

Monica Björnsson, skolsköterska Värna & Petreskola F-6
070-167 08 05
monica.bjornsson@utb.hofors.se

Mottagning Värna:
Tisdag och torsdag,
Mottagning Petreskolan F-6:
Måndag och onsdag,

Emelie Toresbo, skolkurator
070-086 01 65
emelie.toresbo@utb.hofors.se

Mottagning Solbergaskolan:
Måndag och torsdag 08:00-12:00


Annika Borgström, skolkurator
070-086 02 71
annika.borgstrom@utb.hofors.se

Mottagning Lillån:
Måndag, och onsdag
Mottagning Värna:
Tisdag och torsdag

Sandra Johansson, skolkurator Petreskolan
070-086 01 57
sandra.johansson@utb.hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Måndag, tisdag och torsdag

Börje Bertilsson, skolpsykolog
070-414 13 18
borje.bertilsson@hofors.se

Viveka Wickman, skolläkare
Kontakt med skolläkare förmedlas via skolsköterskorna.

Lena Brunk, specialpedagog
070-4141262
lena.brunk@utb.hofors.se

Titti Juhlin, talpedagog
070-414 13 67
titti.juhlin@utb.hofors.se

Inga-Lill Westling, bron/prevention/lärarcoach
070-167 08 12
inga-lill.westling@utb.hofors.se

Petter Danielsson, IKT-pedagog
070-086 00 31
petter.danielsson@utb.hofors.se

Angelica Ajax, samordnare förskola/skola - IFO
070-167 80 50
angelica.ajax@utb.hofors.se

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296