Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun


Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Kommunledning

Kommunledningen i Hofors Kommun

Kommunledningen har det övergripande ansvaret för kommunens verksamhet sett ur ett helhetsperspektiv.

Kommunalråd/Ordförande kommunstyrelsen

Linda-Marie Anttila

Linda-Marie Anttila
070-167 08 41
linda-marie.anttila@hofors.se

Kommunledningsgruppen(KLG)

Kommunchef

Kommunchef - Mimmi abramsson

Mimmi Abramsson
0290-77 14 30,
070-414 12 51
mimmi.abramsson@hofors.se

Personalchef

Personalchef - Pernilla Bredin

Pernilla Bredin

070-0860167
pernilla.bredin@hofors.se

Strategi- och servicechef

Strategi- och servicechef - Håkan Eck

Håkan Eck
0290-77 16 53
070-414 13 04
hakan.eck@hofors.se

Socialchef

Socialchef - Susanne Holmgren

Susanne Holmgren
0290-77 17 40
073-809 41 10
sussie.holmgren@hofors.se

Ekonomichef

Ekonomichef - Mats Hägglund

Mats Hägglund

070-086 02 59
mats.hagglund@hofors.se

Skolchef

Skolchef - Katarina Ivarsson

Katarina Ivarsson

070-086 01 54
katarina.ivarsson@hofors.se

VD, Entré Hofors

Vd Entré Hofors - Kjell Johansson

Kjell Johansson
0290-77 18 02
070-560 75 31
kjell.johansson@hofors.se

VD, Hoforshus AB

VD Hoforshus AB - Christian Rickardsson

Christian Rickardsson
0290-77 18 39
070-242 41 97
christian.rickardsson@hofors.se
Besöksadress: Rönningsgatan 9

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296