Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun


Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Työelämä & Integraatio

Työelämä& Integroituminen (AMI), linkki kansalaisten ja työmarkkinoiden välillä

Meidän tehtävämme

 

Työmarkkina- ja integraatioyksikkö on strateginen toimielin kunnan kansalaisille. Toimielin työskentelee aktiivisesti auttaakseen asukkaita saamaan paikan yhteiskunnassa ja työmarkkinoilla.

Hoforsin kunta uskoo, että vasta Ruotsiin saapuneiden ihmisten on helpointa integroitua osaksi yhteiskuntaa pääsemällä nopeasti työelämään. Hyvä integrointi tarkoittaa vähentynyttä ulkopuolisuutta, kriminaalisuutta ja matalampia kustannuksia yhteiskunnalle.

Työ on askel kohti yhteiskuntaa

Työ antaa itseluottamusta ja uusia kontakteja yhteiskunnassa. AMI työskentelee aktiivisesti saadakseen työelämän ulkopuolella olevia nuoria aktivoitua projektin Ung Gävleborg kautta, mikä on ennaltaehkäisevää työtä negatiivisen kierteen katkaisemiseksi.

Yhteystiedot

Työelämä

Anna Mattsson, yksikköjohtaja
0290-77 16 87
anna.mattsson@hofors.se

Thida Naing, työelämän koordinaattori
070-167 08 49
thida.naing@hofors.se

Susanne Haglund, päätösjohtaja, työelämä
072-858 70 87
susanne.haglund@hofors.se

Daniel Johansson, opetuspedagogi
076-517 31 03
daniel.johansson@hofors.se

Helena Abrahamsson, tutkimusassistentti
070-167 08 10
helena.abrahamsson@hofors.se

Lars-Erik Lindberg, työnjohtaja Böle yttre
070-414 13 17
centrumforarbete@hofors.se


Burkan Ali, työnjohtaja Böle yttre
073-809 41 29
centrumforarbete@hofors.se

Integraatio

Per Lindholm, yksikköjohtaja
070-086 01 64
per.lindholm@hofors.se

Inger Elisson-Wigö, pakolaiskoordinaattori
0290- 77 17 15
inger.ew@hofors.se

Jennie Greis, sihteeri
070-086 01 63

 

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296