Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun
Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Lokala dokument

Lokala dokument för Gymnasieskola & Vuxenutbildning

Här hittar du de lokala dokument som vi arbetar efter på Gymnasieskola & Vuxenutbildning.

Lokala dokument

Filer tillgängliga för nedladdning
Ikon som illustrerar filtyp Filnamn
(Filstorlek)
Ansökan gymnasiekort.pdf
(23.2 kB)
Ansökan om ledighet för gymnasieelev.pdf
(53.1 kB)
Ansökan till vuxenutbildningen.pdf
(70.2 kB)
Intyg specialkost.pdf
(98.8 kB)
Tillstånd gällande foton och dokumentation.pdf
(162.8 kB)
GY Likabeh 16-17.pdf
(305.3 kB)
LIkabehandlingsplan VUX 16-17.pdf
(157.9 kB)
Ordningsregler 16-17.pdf
(38.1 kB)


Filer tillgängliga för nedladdning
Ikon som illustrerar filtyp Filnamn
(Filstorlek)


Filer tillgängliga för nedladdning
Ikon som illustrerar filtyp Filnamn
(Filstorlek)

Mer information

Besöksadresser

Edskevägen 18
(Barn- och fritidsprogrammet, Komvux, GRUV, SFI, Språkintroduktion, Introduktionsprogram och administration)

Björkhagsgatan 10 B
(El- och energiprogrammet)

Hästskovägen 3
(Industritekniska programmet)

Kontaktinformation

Linda Karlsson, biträdande rektor
070-086 00 76 linda.karlsson@hofors.se

Agneta Wall, expedition gymnasieskolan
0290-77 15 20
agneta.wall@hofors.se

Lena Gustavsson, administratör vuxenutbildningen
0290-77 15 09
lena.gustavsson@hofors.se

Ann-Louise Andersson, studie- och yrkesvägledare
0290-77 15 15
ann-louise.andersson@hofors.se

Kent Eriksson, vaktmästare
070-407 47 11
kent.eriksson@utb.hofors.se

Marie Juhlin, skolmåltid Björkhagsskolan
070-086 01 22
marie.juhlin@hofors.se

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296